Liturgiczna Służba Ołtarza

By służyć podczas Mszy Świętej, kandydaci przygotowują się przez pół roku, uczestnicząc w kursie, na którym poznają swoje obowiązki i zadania. Okres przygotowawczy kończy się obrzędem uroczystego przyjęcia do grona ministrantów, czego wyrazem jest założenie komży przez księdza proboszcza.
   Oprócz służenia do Mszy w niedzielę ministranci podejmują się dyżurów w ciągu tygodnia.
  W czasie wakacji ministranci mają możliwość jeszcze lepszego poznania się podczas wspólnego turystycznego wyjazdu w góry.
Polecamy też stronę formacyjną www.ministranci.opoka.org.p