31 NIEDZIELA ZWYKŁĄ

Goszcz 2019 r.

6 listopada 2019

1.     Dziś przeżywamy 31 niedzielę zwykłą, która jest pierwszą niedzielą miesiąca. Dzisiaj też mamy zmianę tajemnic Żywego Różańca. Intencja na ten miesiąc  ”Aby nasza modlitwa za zmarłych była wyrazem naszej wiary w Świętych Obcowanie”.

2.     W piątek 7 listopada zgodnie z zapowiedzią odwiedziny chorych z posługą sakramentalną w godzinach przedpołudniowych.

3.     Od tego tygodnia msza święta w piątki w Goszczu będzie odprawiana tylko o godz. 16.00 a w Brzostowie o godz. 17.00 i tak będzie przez cały okres zimowy.

4.     W dniach od 1 do 08 listopada możemy uzyskać odpust zupełny, który możemy ofiarować za zmarłych. Warunkiem jest pobożne nawiedzenie cmentarza kościoła lub kaplicy, stan łaski uświęcającej i odmówienie modlitw Ojcze Nasz, Wierzę w Boga i modlitwy w intencjach Ojca świętego. Odpust ten można uzyskać tylko jeden raz.

5.     Składamy serdeczne Bóg Zapłać za ofiary składane przy okazji wypominków.

6.     Różaniec z wypominkami za zmarłych codziennie od dzisiejszej niedzieli do soboty 09 listopada o godz. 16.30

7.     Od kilku dni możemy cieszyć się nowym nagłośnieniem w naszym kościele. Koszt zakupu nowego wzmacniacza i nowych głośników zewnętrznych wraz z montażem wyniósł 6.500 zł

8.     Zachęcamy do nabywania i czytania czasopism religijnych, szczególnie „Opiekuna” która jest w cenie 2,50 zł. Inne czasopisma można wziąć za darmo lub za dowolną ofiarą. Zachęcamy do lektury.

Ks. Mirosław Porucznik

» Archiwum | Pobierz jako PDF